fbpx
Menüü

Ärevushäirete ja toitumise vahel on seos?

Ärevushäired on kahjuks ühe enam leviv terviseprobleem, eriti kõrge saavutusvajadusega ja väga tegusate inimeste seas. Olles ka ise ärevushäiretega pea viis aastat võidelnud, võin kindlalt väita, et tegemist on probleemiga, mis vajab rohkem teadvustamist ja märkamist.

Tihti ei tunta ärevushäireid segaste sümptomite tõttu ära ning haigus võib seetõttu jääda tähelepanuta. Samuti tean ka omast käest, et õnneks alluvad ärevushäired teadlikele muudatusetele elustiilis, mõtlemises, toitumises ja on tegelikult igati ennetatav terviseprobleem.

Töötades nüüd toitumisnõustaja ja toitumisterapeudina soovingi anda edasi teadmist, et see mida sööme, mõtleme ja kuidas enda eest hoolt kanname, on tähtsam kui arvata oskame. Paraku ei ole inimene igiliikur ning kui nõuame endalt väga palju nii tööalaselt kui ka isiklikus elus, siis peame ka oma kehale ja vaimule õiget kütust andma.

Tervislik toitumine on vaieldamatult kõige lihtsam ja mõjusam viis oma tervise ja heaolu eest hoolt kanda. Tehes igapäevaselt teadlikuid toiduvalikuid ning vältides ärevust veelgi enam esile kutsuvaid toiduaineid saame stressi ja ärevust kontrollida ning leevendada.

Toitumise ja ärevushäirete vahelisest seosest saad rohkem kuulda toitumisnõustaja Elis Nikolailt, Töötervishoiu ja Tööohutuse Treffil, mis toimub 29.01.2020. Registreeri siin.