fbpx
Menüü

Ergonoomiline tool – kulu või tulu?

Tänane praktika näitab, et istuvat tööd ei jää vähemaks, vaid tuleb juurde. Samas ka istumise aeg võib olla üsna pikk. Seetõtu tuleb paratamatult pöörata tähelepanu sellele, milline on tool, millel töötaja istub. Aina enam muutub ergonoomiline töökeskkond tähtsamaks.

Töökoht on tähtis

Vastavalt USA National Health Statistics andmetele avaldab töökoht enneolematult suurt mõju inimese tervisele ja heaolule. Tööandja ülesanne on kujundada ja sisustada töökoht sel viisil, et oleks võimalik vältida kahjusid tervisele ning püüda hoida töötaja head töövõimet ja enesetunnet. Ergonoomiline tool on võimeline mitte ainult tagama mugavuse tunnet selle kasutajale vaid ka avaldama soodsat mõju tema vaimsele ja füüsilisele seisundile. Kujutle, et töötad 8 tundi “keskpärasel” toolil istudes, tulemuseks valus istmik ja selg. Kas teadsid, et teadusuuringud kinnitavad, et vähemalt 60% istuvat tööd tegevatel inimestel on alaselja probleemid!

Ergonoomiline tool võib olla investeering

Investeering ergonoomilisse tooli on tulu teenimise allikas. Miks? Töötaja, kelle keha on istumisel täielikult toetatud ning töötaja ei tunne ebamugavust, tagab mugava ja pika töötamise aja. Loomulikult ei tohi siinjuures siiski ära unustada liikumispause, kuna keha on siiski loodud liikuma.

Tool võib tõsta töövõimekust rohkem kui 50% võrra. Maailma juhtivate selgrooluustikkonna teadlaste uuringute tulemused näitavad seda, et ergonoomiliste toolide kasutamine on parimaks meetodiks selja ja selgroo probleemide vältimiseks. Inimesel, kes hindab enda töökoha mugavust ja soovib hoolitseda enda heaolu eest, tasub mõelda toolile, mis tagab keha loomuliku mugava asendi, jaotades koormuse õigesti laiali selgroole ja parandades seejuures ka rühti.

Tähtis on see, et tooli iga sentimeeter täidab kindlat funktsiooni.

Töötajat toetav ergonoomiline tool on järgmine:

  • Rindkeret toetav tsoon laseb teil hingata täiel rinnal, mis mõjutab soodsalt mõtlemisprotsessi ja töövõimet, nii saate hõlpsasti hakkama iga ülesandega.
  • Nimmepiirkonna tugitsoon vähendab lülisamba koormust ning mõjutab positiivselt organismi tegevust ja seda, kui mugavalt te end tunnete.
  • Põhi pakub spetsiaalset koormust vähendavat tsooni õndraluu jaoks, seal on süvend, mis vähendab keharaskuse survet, tänu sellele ei tunne te pinget isegi pärast pikki tunde istumist.
  • Vaagnapiirkonna õiget asendit kontrolliv tsoon stabiliseerib teie asendi toolil, soodustades vaagnapiirkonna elundite vereringet.
  • Õhuringluse tsoon tagab õhu vaba liikumise, säilitab mugava temperatuuri, väldib ülekuumenemist.

Soovid ise proovid ja veenduda oma silmaga, milline on üks tootajat toetav tool? Telli tool proovimiseks enda ettevõttesse täiesti tasuta: Natalia Batalina (nb.kuliksystem@gmail.com), www.http://superservice.eu/