fbpx
Menüü

Suvi on hea aeg, et töötervishoiu ja tööohutuse asjad üle vaadata

Nii mõneski ettevõttes on suvi rahulikum ning valmistutakse isegi kollektiivpuhkusteks. Kiusatus on muidugi pigem võtta vabalt ja oodata, kuni puhkus peale tuleb, kuid meie soovitus on visata pilk töötervishoiu ja tööohutuse dokumentidele. Äkki on midagi, mida saab kiirelt ära teha või midagi, mis juba ammu on nõudnud tähelepanu, kuid ajapuuduse tõttu on jäänud tahaplaanile. 

Mida siis täpsemalt üle vaadata?

  1. Töökeskkonna riskianalüüs – kas see on ajakohane? Võib-olla on vahepeal juurde tulnud uusi seadmeid, töökohti, mille osas on riskid hindamata jäänud.
  2. Töötajate juhendamine – kas kõik töötajad on juhendatud? Äkki mingil teemal võiks töötajate teadmisi värskendada ja korraldada mõnel aktuaalsel teemal täiendjuhendamine.
  3. Töötajate tervisekontroll – kas kõik töötajad, kellel on ette nähtud tervisekontroll, on selle ka läbinud? Vaata üle tervisekontrolli otsused. Ehk on midagi, mille osas annab töötaja töökohta või töötingimusi parendada.
  4. Isikukaitsevahendid – kas kõikidele töötajatele, kellel on vaja, on väljastatud isikukaitsevahendid? Kas kõikide isikukaitsevahendite kohta on ka töötajate allkirjad olemas? Tasub kindlasti turul ringi vaadata, kuna isikukaitsevahendite osas tehnoloogia muutub pidevalt ja järjest rohkem leiab mugavamaid ja paremaid vahendeid töötaja tervise kaitseks.
  5. Sisekontroll – kindlasti tasub suvel võtta ette põhjalik sisekontroll, et vaadata üle töökohtade ning töövahendite korrasolek. Ka kontoritööga tegelevad asutused võiksid rahulikumal hetkel üle vaadata töötajate toolid, lauad, kuvarid ja muud töövahendid. Laud ja tool peavad olema ergonoomilised, stabiilsed ning sobituma töötajaga.
  6. Juhendite ülevaatamine – ka on suvi ideaalne aeg, et üle vaadata ohutusjuhendid. Ikka leiab sealt üleliigset informatsiooni või vastupidi on mõni uus info sissekandmata. Kui saab mõnedki juhendid üle vaadata, siis on see juba poolvõitu. Ja kindlasti ei pea seda töökeskkonnaspetsialist üksi tegema, vaid sellesse võib ja peakski kaasama töötajad, tehnik, osakonnajuht jne.

Eks on veel nii mõndagi üle vaadata ja teha, aga kui alustada väikeste sammudega, näiteks eelnimetatutega, siis on sügisel jälle lihtsam. Ja kui hakkavad uued eelarve läbirääkimised, siis oskate ka töötervishoiu ja tööohutuse murekohad välja tuua. Sest nagu te kindlasti teate, siis terve töötaja on ettevõtte kõige suurem väärtus.