fbpx
Menüü

Swedbanki kogemuslugu: Kuidas kaasata ja väärtustada töökeskkonnavolinikke?

2018. aastal uuendasime oma töökeskkonnavolinike volitusi Swedbankis. Otsustasime sellele kontseptsioonile uue hingamise anda ja kutsusime oma töötajad ülesse seadma ja valima tervisesaadikuid.

Tervisesaadikud on meie jaoks tervisedenduse teemadest hoolivad töötajate valitud esindajad erinevates asukohtades. Nende volituste hulka käib ka seaduse mõistes töökeskkonnavolinike volitused ja lisaks on Swedbanki 22 tervisesaadikul veel tervisedenduse teemade toetamine üksuses. Swedbanki eesmärgiks oli muuta seadusest tulenev kohustus kaasaegsemaks, töötajate tööheaolu toetavaks ja aktiivseks funktsiooniks meie töökeskkonna struktuuris. Tervisesaadikud on töötajale lähemal ja kättesaadavamad kui töökeskkonnaspetsialist, sest nad asuvad erinevates esindustes üle Eesti. Nad on töökeskkonnavaldkonna nõuete osas teadlikud töötajad, kes oskavad märgata ja esmase nõu-ja jõuga aidata ning julgustada oma meeskonna inimesi. Muudatus on töötajate poolt hästi vastu võetud.

Rohkem sellest teemast saad kuulata Töötervishoiu ja Tööohutuse Treffil, mis toimub 30.jaanuaril Tallinnas. Rohkem infot ürituse kohta siit.