fbpx
Menüü

Tööohutus ja -tervishoid – mõtted teenusepakkuja valimisest

Kindel on see, et igas valdkonnas koostööpartneri valimisel ei tohiks määravaks saada ainult teenuse hind. Ka tööohutuse  ja töötervishoiu valdkond ei ole erand. Esmapilgul odavana näivad teenused võivad hiljem märksa kallimaks kujuneda.

Lisaks hinnale on olulised ka mitmed teised näitajad. Toome allpool välja mõned olulisemad nüansid, mida tööohutuse valdkonnas koostööpartneri valimisel jälgida.

 

Vastav erialane haridus

Töötervishoiu teenuse osutaja peab omama vastavat haridust. Õpingutele panustatud aastad ja läbitud eksamid, praktika annavad garantii, et inimese teadmised selles valdkonnas on pädevad. Tööohutus ei ole kindlasti üks neist valdkondadest, kus sobib teenust pakkuda läbitud täiendkoolituste põhjal.

 

Pikaajalisem töökogemus

Alati tasub vaadata, kui kaua antud ettevõte on turul toimetanud. Pikaajalisem töökogemus näitab, et ettevõte saab selles valdkonnas edukalt hakkama ning on pakkunud mitmetele partneritele kvaliteetset teenust – seega tõenäoliselt saab ka Sind selle teenusega aidata.

 

Kliendibaas ja referentsid

Kõige kindlam faktor hea teenusepakkuja leidmiseks on tema eelnevate klientide tagasiside. igati aksepteeritav on küsida konkreetse teenusepakkuja klientidelt, millise tagasiside nad tehtud tööle annavad.

 

Hea tulemuse tagab mitmeliikmeline meeskond

Kindlust pakub, kui ettevõttes tegutseb mitmeliikmeline meeskond. Suurem meeskond on üks tegur, mis näitab, et tegemist on stabiilse ja jätkusuutliku ettevõttega.

Tööohutus ja selle tagamine eeldab enamasti pikaajalist koostööd. Selleks tähendab suurem meeskond ka võimalust inimesi vahetada ja asendada, kui näiteks selgub töö käigus, et omavaheline suhtlus esialgse kontaktisikuga ei peaks sobima või keegi jääb haigeks, st töö ei jää seetõttu pooleli.

Igal inimesel on sügavam ekspertiis ühes-kahes valdkonnas, ning nii saab suurema meeskonnana tegutsev ettevõte aidata ka vägagi erinevates valdkondades nõustamisega, et valmiks piisavalt detailne ettevõtte riskianalüüs.

Meie poole on pöördunud mitmeid kliente, kelle mureks on pooleli jäänud koostöö, kuna esmalt valitud tööohutuse teenuse pakkuja on jäänud haigeks, või peab töös pausi tegema muul põhjusel. Tihti meenub üks eredalt meeldejäänud juhtum, kus kliendi eelmine koostööpartner läks klienti informeerimata vägagi pikale reisile.

 

Registreering majandustegevuse registris

Usaldusväärne töötervishoiu teenust pakkuv ettevõte on registreeritud majandustegevuse registris töötervishoiuteenuse osutajana.

 

Lisaks kõigele eelnevale tuleb ettevõttesse tööohutusteenuse sisse ostmisel jälgida, et tellitud analüüs osutuks kvaliteetseks ehk teiste sõnadega sisu poolelt piisavalt põhjalikuks ja detailseks.

Nukraks võib kujuneda olukord, kui on tulevikus vaja kolmandatele osapooltele tõendada riskianalüüsi olemasolu ja sisu. Ning selgub, et valminud analüüs on pigem pinnapealne ja selles puudub antud valdkonnas vajalik detailsus, mis maandab kõiki vajalikke riske nii töötaja, kui tööandja jaoks.

Valides ainult hinna alusel kõige soodsama variandi on teinud tööandja heas usus investeeringu töökeskkonda. Meie praktikas nähtud olukordadest on ta vahel vastu saanud ainult paki dokumente, milles puudub vajalik sisu selles valdkonnas oluliste riskide maandamiseks.

Seega telli tööohutusteenust teadlikult.

 

Lae alla kasulikud tasuta vormide näidised

Vaata lähemalt tasuta vormide näidiseid – need aitavad tööohutuse  ja -tervishoiu juurutamisega Sinu ettevõttes.

Tagasi nimekirja

Tasuta artikkel:

3 sammu, mida teha, et dokumendid ettevõttes korras oleks!

Loe kohe