fbpx
Menüü

Vaata, milline on Sinu töökeskkond!?

Kõlab nagu norimine, kuid tegelikult tahan juhtida tähelepanu Sinu töökeskkonnale. Vaata, milline on Sinu töökeskkond?

Sellel nädalal tähistatakse üleeuroopalist töötervishoiu ja tööohutuse nädalat. Antud nädala raames soovitakse tähelepanu pöörata töökeskkonna tingimustele ning töövõime säilimisele.

 

Töökoht ei tohi inimestele põhjustada tervisehädasid. Pole ühtegi põhjust, miks töölt tulles peaks inimene valusid või muul moel ebamugavust tundma. Töö on meil selleks, et ennast teostada, arendada, sotsialiseeruda ning eelkõige elatise teenimiseks. Elatist on vaja meil selleks, et elada – süüa, juua, meelelahutusega tegelemiseks jne.

Dalai Lama käest küsiti kunagi, et mis hämmastab teda inimkonna juures kõige rohkem ja ta ütles: „ Inimene ise. Inimene teenib raha ohverdades oma tervise ning kasutab hiljem seda sama raha tervise taastamiseks.“

Täna jälgitakse töökoha valikul rohkem palganumbrit, kui töökeskkonda, kus hakatakse veetma enamuse oma ärkvelolekuajast. Mina usun, et rahuldav palganumber ja ohutu töökeskkond ei ole üksteist välistavad tegurid, vaid pigem peaksid täiendama üksteist. Tervislik töökeskkond aitab töötajatel töötada produktiivsemalt ning motiveeritumalt, mis toob kaasa ettevõttele kvaliteedi kasvu ning suurema käibe, millega  omakorda on võimalik pakkuda töötajatele motiveerivamat palka.

 

Tervislik töökeskkond on tähtis!

Tervislik ja ohutu töökeskkond on ettevõttele sama tähtis, kui korras raamatupidamine. Nagu ka raamatupidamises võid sa skeemitada palju tahad, aga üks hetk võib see Sulle karmilt ja suurelt kätte maksta. Sama ka töökeskkonnas – üritades asjad lihtsalt pealtnäha korras hoida, riskid sa töötajate puhul raske (või isegi surmava!) tööõnnetuse või kutsehaigusega, mille korral ootavad maksmist väga suured summad.

Ka töötaja ise peaks olema teadlik, milline tema töökeskkond on ning isegi oskama nõuda omale tervislikke ja ohutuid töötingimusi. Tervislik ja ohutu töötingimus ei tähenda enam ainult näiteks metallitööstuses ventilatsiooni sisseehitamist, vaid ka kontorites korraliku kuvari ning stabiilse tooli soetamist. Kui ikka tool on kõver, siis tuleb see välja vahetada. Kui kuvar väreleb, siis tuleb see välja vahetada. Kui valgustid vilguvad, siis tuleb need välja vahetada jne…

See on meie tervis, mille pärast me muretseme ja lõpuks meie peame oma valutavate selgade ning silmadega elama. Loomulikult peab ka töötaja ise tegema kõik selleks, et oma tervist säästa – kandma isikukaitsevahendeid, pidama puhkepause jne. Aga kui me kõik koos hakkame jälgima, millised on meie töötingimused, siis hakkavad need muutuma järjest paremaks ja ei pea valima töökeskkond versus palk, vaid palk ja tervislikud töötingimused käivad käsikäes.

Seetõttu hakkame liikuma vaikselt, aga kindlalt tervislikuma ja ohutuma töökeskkonna suunas. Saame teadlikuks ohtudest, mis varitsevad meid töökeskkonnas. Seejärel teavitame ka töötajaid ohtudest ning üheskoos üritame neid vältida, vähendada või veel parem, likvideerida.

Aga alustame siis esimeste sammudega…

Kui on nõu või abi vajad, siis meie aitame. Vaata lähemalt meie mõtteid tööohutusteenuse pakkuja valimisest – või küsi hinnapakkumist SIIT !

 

Tagasi nimekirja

Tasuta artikkel:

3 sammu, mida teha, et dokumendid ettevõttes korras oleks!

Loe kohe